רחבעם זאבי גנדי
logo memshala icon

משרד ראש הממשלה

המועצה הציבורית להנצחת זכרו של רחבעם זאבי (גנדי) ז"ל

סיפור חיים

ארשתיך לי
לא ברגע לידתו, ח' תמוז תרפ"ו (20.6.26), נקבעה נחלתו בירושלים, כי אם מקדמת דנא, מאז ניתנה ההבטחה האלוקית בברית בין הבתרים.

לא ברגע לידתו, ח' תמוז תרפ"ו (20.6.26), נקבעה נחלתו בירושלים, כי אם מקדמת דנא, מאז ניתנה ההבטחה האלוקית בברית בין הבתרים. וגם כדור המרצחים שהוביל אל רגע מותו, ל' תשרי תשס"ב (17.10.01), לא היה בכוחו ליטול את זכותו הנצחית על ארץ ישראל.

עם ישראל חי, והוא, רחבעם-עמיקם זאבי, בכל רמ"ח אבריו ושס"ה גידיו, עם ישראל הנטוע בארצו האחת, ימה וקדמה צפונה ונגבה. ואין בלתה.

ולא בכדי רחבעם כי אם כמימים ימימה, כבנו של המלך שלמה מתוך שושלת הדורות של מלכי יהודה, היחיד שנמשח למלך גם בירושלים וגם בשכם, גם ביהודה וגם בישראל. ומתוך שנקבע שמו, כבר הושתה עליו משימה: בן שבע, לקח אותו אביו לאוסישקין. שאל, מה שמך ילד? ענה, רחבעם. אבל רחבעם, קינטר אוסישקין, היה מלך רע. השיב: אבל אני אהיה איש טוב ואתקן את מה שהוא קלקל.
מיום לידתו ידע: עליו לתקן. את מה? – את אחיזת העם בארצו. ובכדי לתקן שומה עליו לדעת את הארץ הזו על דברי ימיה ואחרון נקיקיה וכל החי והצומח אשר בה. ועליו ללחום עליה. בשדה הקרב ובשדה החינוך ובשדה הפוליטיקה.

מאת: סמדר בת אדם