רחבעם זאבי גנדי
logo memshala icon

משרד ראש הממשלה

המועצה הציבורית להנצחת זכרו של רחבעם זאבי (גנדי) ז"ל

הספדים מפי אישי ציבור

בתאריך ל' בתשרי התשס"ב, בהיותו שר בממשלת ישראל, נרצח רחבעם זאבי בידי 3 מתנקשים פלסטינים. אלפי אנשים מכל שכבות העם באו לחלוק לו כבוד אחרון.

..."הוא בראש ובראשונה אדם שידע לאהוב ולהתאהב, כל חייו היה מאוהב -במשפחתו, במולדת, אבל לא פחות מזה במילה, בהיסטוריה של עמנו, בחברים ובאנשים ואהבתו את הארץ לא סבלה מסימני שאלה או ספקות."

יום רביעי 03 דצמבר 2008

מדברי נשיא המדינה בטקס האזכרה הממלכתי לשר רחבעם זאבי ז"ל

נשיא המדינה השתתף אחר הצהריים בטקס האזכרה הממלכתי שנערך לשר רחבעם זאבי ז"ל בהר הרצל. הנשיא אמר בדברי הזיכרון שנשא במלאת 7 שנים להירצחו של השר: "גנדי ואני לא היינו חברים מבחינה פוליטית, אבל הקשר ביננו הוכיח שניתן להיות גם חברים למרות הפוליטיקה וזו תכונה מאוד נדירה. אפשר היה לריב איתו בפוליטיקה אך משירד מבמת הנואמים נגמרה הפוליטיקה והתחילה הידידות."
הנשיא הוסיף כי זאבי "הוא בראש ובראשונה אדם שידע לאהוב ולהתאהב, כל חייו היה מאוהב -במשפחתו, במולדת, אבל לא פחות מזה במילה, בהיסטוריה של עמנו, בחברים ובאנשים ואהבתו את הארץ לא סבלה מסימני שאלה או ספקות."
עוד ציין הנשיא "כל דו"ח שמסר לנו, ידענו שאפשר לסמוך עליו. אך עם כל הקפדנות ושפע הפעילות, היה בו חום שלא הסתיים, כל התכונות הללו לא עזבו אותו בצבא ולאחר מכן גם בפוליטיקה."

איילת פריש – יועצת תקשורת ודוברת בית הנשיא 050-6205111
מיטל יסלוביץ – ע' דוברת בית הנשיא 050-4205230