רחבעם זאבי גנדי
logo memshala icon

משרד ראש הממשלה

המועצה הציבורית להנצחת זכרו של רחבעם זאבי (גנדי) ז"ל
26.jpg

טקסים וימי זיכרון לגנדי

כ 6,000 משתתפים במרוץ הלפיד בבקעת הירדן במלאת 14 שנים להירצחו של גנדי

"על מנת לאהוב את הארץ יש לטייל בה ולדעת את שביליה" כך אמר שר התיירות לשעבר, רחבעם (גנדי) זאבי ז"ל
ביום רביעי י"א בטבת, 24 בדצמבר 2015, התקיים מרוץ הלפיד בבקעת הירדן לזכרו של גנדי ואלפי תלמידים, חיילים ומוקירי זכרו מכל רחבי הארץ
השתתפו וחלקו כבוד לאיש.

להלן הסרטונים והתמונות המסכמים את מרוץ הלפיד 2015:

קליפ סיכום של פעילות היום בשטח

הטקס הממלכתי לזכרו של רחבעם זאבי

שירים מתוך הטקס הממלכתי בביצוע רבקה זוהר ולירון לב:

אמא אדמה

קטונתי

הדרך אל הכפר

חורשת האקליפטוס

תמונות מהמרוץ

 

המרוץ אורגן ע"י המועצה הציבורית להנצחת זכרו ומורשתו של רחבעם זאבי (גנדי) במשרד ראש הממשלה המועצה האזורית בקעת הירדן ובהשתתפות אגף של"ח במשרד החינוך

14 שנה חלפו מאז נרצח שר התיירות, רחבעם זאבי. כמיטב המסורת, התקיים מרוץ הלפיד ה 14 לזכרו ובו השתתפו אלפי תלמידים מעשרות בתי ספר והמוני משתתפים מכל רחבי הארץ. היום המיוחד החל במגוון סיורים ברחבי 'ארץ המרדפים' ובנקודות שונות בעלות זיקה לפועלו של גנדי בבקעה. לאחר מכן התקיים מרוץ הלפיד בשני מקצים, לילדים ולמבוגרים.
בסוף המרוץ התקבצו המשתתפים למרגלות אנדרטת הבקעה, חילצו עצמות ואכלו ארוחת צהריים. מעט לפני השקיעה עלו המשתתפים אל אנדרטת הבקעה ושם התקיים הטקס הממלכתי לזכרו של גנדי בהשתתפות ראש המועצה - דוד אלחייני, משפחת זאבי רעייתו של גנדי – יעל זאבי, בנו של גנדי - פלמ"ח זאבי, בנותיו – מצדה זאבי וצאלה לכיש, נכדיו וניניו, יו"ר המועצה להנצחת זכרו ומורשתו של גנדי – אריאל סנדר, מח"ט הבקעה, נציגי משרד ראש הממשלה ומכובדים נוספים.

מרוץ הלפיד 2

 

מרוץ הלפיד 1 1


דוד אלחייאני - ראש המועצה: "אין דרך טובה יותר להנציח את גנדי מאשר לעבור דרך הרגליים את הדרכים שכה אהב. מורשתו של גנדי טבועה לכל אורכה של בקעת הירדן. העובדה שאלפי תלמידים מגיעים לבקעה ומשתתפים במרוץ, בסיורים, בהסברים ובלמידה על המקום, היא ניצחון לדרכו של גנדי".
פלמח זאבי ציין את פעילותו של גנדי בהגנה על בקעת הירדן ועל חשיבות של הבקעה בהגנה על מדינת ישראל בכלל. גנדי תרם רבות להתיישבות בבקעת הירדן בשנות השישים ולביסוסם של היישובים לאחר מכן.

להרחבת דברי ראש המועצה – מר דוד אלחייני

lapid 2015 27


אריאל סנדר ציטט את נאומו של גנדי בכנסת ישראל במלאת 30 שנה להתיישבות בבקעת הירדן כשביציע המליאה יושבים המתיישבים מבקעת הירדן והעלה על נס את מעורבותו המשמעותית בהגנת הבקעה ובהתיישבות בה.