רחבעם זאבי גנדי
logo memshala icon

משרד ראש הממשלה

המועצה הציבורית להנצחת זכרו של רחבעם זאבי (גנדי) ז"ל
26.jpg

טקסים וימי זיכרון לגנדי

עצרת לזכר גנדי במלאות 13 שנים להירצחו

עצרת לזכר גנדי במלאות 13 שנים להירצחו.
המועצה הציבורית להנצחת זכרו של רחבעם (גנדי) זאבי ז"ל במשרד ראש הממשלה
בשיתוף עם ההסתדרות הציונית העולמית קיימה עצרת
לזכרו במלאות 13 שנים להירצחו (23.10.2014)

המועצה הציבורית להנצחת זכרו של רחבעם (גנדי) זאבי ז"ל במשרד ראש הממשלה בשיתוף עם ההסתדרות הציונית העולמית קיימה אתמול (יום ה', 23.10.2014) עצרת לזכרו במלאות 13 שנים להירצחו.
האירוע, שבו הועלו על נס זכרו ומורשתו של מי שהיה אלוף בצה"ל ושר בממשלת ישראל, נערך ברחבת קברו של בנימין זאב הרצל בהשתתפות אישי ציבור, בני משפחת זאבי ואמנים, ביניהם עידן עמדי ולהקת חיל חינוך.


השר אורי אריאל אמר למשתתפים ובני הנוער הרבים שגדשו את האירוע: "רחבעם זאבי הי"ד הקדיש את כל חייו למדינת ישראל. כל אחד ואחת מאיתנו שצריך לבחור מסלול טוב יראה זאת בדמות המופת של רחבעם זאבי גנדי גם בתחום של השירות באומה ולאומה. כל אחד לפי דרכו הן בתחום הממשלתי הצבאי או ההתיישבותי. תמיד תשתדלו לא לדאוג רק לעצמכם אלא לשלב את עבודתכם עם תרומה לעם ישראל. אם הייתי יכול לשאול את גנדי מה הכי חשוב לו הוא היה מסתכל עליכם בני הנוער ואומר עם אלה אני רוצה ללכת בשבילי ארץ ישראל, בשבילי התנ״ך ובשבילי האומה. אתם דור העתיד ראויים להיות מנהיגים זה תלוי בעיקר בכם אם תקבלו את ההחלטה הפנימית והמוסרית שלכם לשרת את עם ישראל. יש לכם את הכוחות ואתם יכולים להוציא אותם לפועל ואנחנו במדינת ישראל צריכים לתת לכם את הכלים לעשות זאת״
ראש המחלקה לפעילות בישראל ולמאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל: "ארץ ישראל, עם ישראל, ותורת ישראל אחד הם. דרך מיזם תנ"ך פלמ"ח אנו משרישים את מורשתו של רחבעם זאבי ז"ל והיא: יהודים גאים ציונים גאים ומנהיגים גאים".


יו"ר המועצה הציבורית להנצחת זכרו ופועלו של רחבעם זאבי במשרד ראש הממשלה אריאל סנדר: "תורתו של זאבי ששורטה באש ובדם, ביזע ובדמעות ובאהבת מולדת גדולה, היא תורה המבטאת את חלום הדורות לשלום. זאת, מבלי לשכוח שהשלום, כמו המדינה, לא ניתן לעם על מגש של כסף".
בטקס האזכרה הממלכתי לזכרו של זאבי שהתקיים קודם לכן במעמד שרים ח"כים ובני משפחתו של זאבי, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "רחבעם זאבי נפל קורבן לתאוות הדמים של מרצחים פלסטינים. גנדי איש הפלמ"ח, אלוף בצה"ל, שר בממשלת שישראל, אוהב גדול של עם ישראל, של ארץ ישראל, קיפח את חייו מפגיעת כדורי אקדח שנורו ביד זדונית, אבל רוחו הגדולה חיה עימנו. לאו דווקא המחלוקות, אלא העיקרים של אותה רוח - רוח של להט ציוני, אמונה בצדקת הדרך, של חיבור בל יינתק בין עמנו לארצנו, מולדתנו, רוחה של ירושלים השלמה והמאוחדת, העיר בה נולד ובה הובא למנוחת עולמים מקץ שבעים וחמש שנים".


קרדיט צילום:
תמונות מעצרת הנצחה: המועצה הציבורית להנצחת זכרו של זאבי ז"ל במשרד ראש הממשלה.
תמונת ראש הממשלה בטקס האזכרה הממלכתי שנערך קודם לכן: לע"מ, חיים צח